Informacje ogólne

 

MPM Bio-Pell II to nowsza wersja kotła Bio-Pell, jeszcze bardziej przyjazna dla użytkownika. Ten w pełni automatyczny kocioł na pellet o unikatowej konstrukcji wymiennika ciepła osiąga sprawność na poziomie 92% Ekonomię grzania zapewnia wysokiej jakości obudowa, która ogranicza straty ciepła. Dzięki różnorodnej stylistyce sam decydujesz o kolorze kotła. Urządzenie spełnia wszelkie wymagania jeśli chodzi o emisję zanieczyszczeń do atmosfery, posiada 5 klasę wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz certyfikat Ekoprojektu.

 

 

Komfortowe ogrzewanie kotłem na pellet

Praca kotła MPM Bio-Pell II odbywa się w pełni automatycznie (rozpalanie, wygaszanie, czyszczenie palnika). Kocioł praktycznie nie wymaga żadnej pracy, jest łatwy przy eksploatacji i funkcjonalny. Największą zaletą jest zużywanie mniejszej ilości paliwa oraz znacząco łatwiejsza i mniej pracochłonna obsługa. Opał w przypadku MPM Bio-Pell II wystarczyć podłożyć raz na kilka dni. Cały zabieg przebiega sprawnie i czysto. Rozpalanie paliwa odbywa się w kotle automatycznie, po uruchomieniu cyklu.

 

Prosta, automatyczna obsługa

Kocioł MPM Bio-Pell II posiada elektroniczny sterownik który zarządza całą pracą podajnika paliwa i przyczynia się do efektywnego spalania. Z pomocą nowoczesnego i łatwego do obsługi panelu sterującego można dowolnie regulować temperaturę. Opcja sterownia zdalnie pracą kotła przy użyciu modułu EcoNet 300

 

Dostosowany do użytkownika

Budowa naszych urządzeń jest bardzo funkcjonalna. Optymalnie dobrana pojemność zbiornika, pozwala na kilkudniową pracę. Zasobnik paliwa (kosz zasypowy) może być ustawiony w dowolnym miejscu względem kotła. Zasobnik występuje w wersji SLIM, co stanowi duży atut dla małych kotłowni, jego szerokość całkowita wynosi 690 mm. Dodatkowo możesz wybrać kolor swojego kotła z czterech dostępnych barw.

 

Kocioł na pellet – ekologiczny sposób na ciepło

Kocioł MPM Bio-Pell II zasilany jest ekologicznym paliwem jakim jest pellet. Pellet powstaje w wyniku sprasowania odpadów drzewnych takich jak trociny. Ma wysoką wartość opałową, niską wilgotność, w czasie spalania powstaje z niego niewielka ilość popiołu.  Średnio spalenie 1 tony pelletu wiąże się z uzyskaniem około 5 kilogramów popiołu, spalamy więc 99,5% tego co kupimy. Pozostały popiół jest nieszkodliwy, a wręcz poprawia strukturę gleby, możemy go więc dodatkowo wykorzystać jako nawóz w ogrodzie lub na działce! 

Parametry techniczne

Parametr Wartość
Moc kotła 5-19 kW
Powierzchnia grzewcza 2,5 m²
Wysokość 1300 mm
Szerokość obudowy 440 mm
Szerokość całkowita  950 mm
Długość bez zamontowanego palnika 700 mm
Długość całkowita 1100 mm
Wysokość do dolnej krawędzi czopucha 960 mm 
Pojemność zasobnika opału 350 dm³
Wskazana temperatura robocza 60-80 °C
Pojemność wodna kotła 75 dm³
Waga zestawu ok.340 kg
Max.dop.ciśnienie robocze 1,5 bar
Średnica zasilania i powrotu G1½"
Max.temp.robocza 85 °C
Wymagany ciąg spalin 20-30 Pa
Min.przekrój komina / Wymiary czopucha 160x160 /Ø140 mm
Min.wysokość komina  7 m
Zasilanie elektryczne 230/50 V/Hz

Schemat