Informacje ogólne

 

MPM Bio-Pell to w pełni automatyczne urządzenie na pellet. Charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami spalania, potwierdzonymi badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Energetyki w Łodzi. Sprawność na poziomie 92% pozwala na efektywne i tanie ogrzewanie budynku. Urządzenie spełnia wszelkie wymagania jeśli chodzi o emisję zanieczyszczeń do atmosfery, posiada 5 klasę wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz certyfikat Ekoprojektu.

 

 

Wygoda użytkowania

Obsługa kotła została uproszczona do minimum, polega na: zasypaniu paliwa do kosza, włączeniu kotła i okresowym usuwaniu popiołu. Duża pojemność zasobnika opału – 350 dm3 – sprawia, że czas pracy bez obsługiwania pieca może sięgać do kilkunastu dni, a my zyskujemy czystość i ekonomię spalania. Samoczyszczący palnik z zapalarką umożliwia szybkie rozpalanie paleniska oraz automatyczne oczyszczanie się paleniska z popiołu

Prosta, automatyczna obsługa

Kocioł MPM Bio-Pell posiada intuicyjny sterownik Sterownik ecoMAX 360 który pozwala na prostą regulację temperatury i dostosowanie jej do warunków panujących na zewnątrz. To rozwiązanie pozwala uzyskać pełen komfort cieplny, a także oszczędności. Praca kotła odbywa się w pełni automatycznie.

Ekologiczne paliwo

Kocioł MPM Bio-Pell zasilany jest ekologicznym paliwo jakim jest pellet, określanym również jako biomasa. Ten rodzaj paliwa powstaje w wyniku sprasowania odpadów drzewnych takich jak trociny lub wióry. Dzięki temu, po spaleniu pellet zamienia się w biodegradowalny popiół.

Parametry techniczne

Znamionowa moc Cieplna (kW) 5-19
Powierzchnia grzewcza (m2) 2.5
Wysokość (mm) 1300
Szerokość obudowy (mm) 440
Szerokość całkowita (mm) 950
Długość bez zamontowanego palnika 700
Długość całkowita (mm) 1100
Wysokość do dolnej krawędzi czopucha (mm) 960
Pojemność zasobnika opału (dm3) 350
Wskazana temperatura robocza (C) 60-80
Pojemność wodna kotła (dm3) 75
Waga zestawu ok. (kg) 340
Max. dop. ciśnienie robocze (bar) 1.5 
Max. temp. robocza (C) 85
Wymagany ciąg spalin (mbar) 0.2 - 0.3
Min. przekrój komina/Wymiary czopucha (mm) 160x160 / ∅140
Min. wysokość komina (m) 7
Zasilanie elektryczne (V/Hz) 230/50

 

Schemat