MPM DS 10 kW

 

Kocioł typu MPM DS to urządzenie grzewcze z dolnym spalaniem paliwa stałego (węgiel). Kotły tego typu cieszą się ogromną popularnością ze względu na łatwą obsługę. Ich największą zaletą jest efektywne i czyste spalanie, długa stałopalność oraz oszczędność paliwa. W dwukomorowym kotle dolnego spalania, dobre paliwo zostanie spalone w najbardziej wydajny sposób i w zgodzie z ekologią. Kocioł posiada 5 klasę wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz certyfikat Ekoprojektu, dzięki czemu mamy pewność, że nie emitujemy do środowiska nadmiernej ilości szkodliwych pyłów i gazów.

 

Dwukomorowa konstrukcja– większa efektywność i komfort

Kocioł posiada wyszczególnione osobne komory -  komora główna, w której zachodzi proces odgazowania paliwa w postaci gazu palnego, oraz komorę ceramiczną w której następuje spalanie gazu. Ceramiczna komora spalania umożliwiają praktycznie całkowite spalanie przy minimalnej emisji substancji szkodliwych, zwiększa sprawność  oraz zmniejsza zużycie paliwa. Efektem jest mniejsza ilość popiołu i trudnych do usunięcia osadów. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa kotła staje się mniej kłopotliwa i nie wymaga tak częstego czyszczenia.

 

Prosta obsługa - kocioł dolnego spalania z mechaniczną regulacją

Proces eksploatacji kotła MPM DS. nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza. Temperatura  regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiczkach popielnika lub za pomocą miarkownika ciągu. Konstrukcja powoduje minimalne osadzanie się kondensatu i pozwala na regulację mocy.

Czyste spalanie

W trosce o komfort klientów kotły MPM DS. w wersji standardowej wykonane są z wyczystkami i regulacją dopływu powietrza wtórnego po obydwu stronach kotła. Drzwiczki otwierane na stronę prawą, jednak w zależności od preferencji użytkownika, na zamówienie wykonujemy kotły z drzwiczkami otwieranymi na stronę lewą. Kocioł może być też wyposażony w elektroniczny miarkownik ciągu UNISTER, z funkcją sterowania pompy C.O. Oraz przegrodę regulująca powierzchnie rusztu.

 

 

Parametry techniczne

Parametr Wartość Jednostka
Moc kotła 10 kW
Powierzchnia grzewcza 1,4
Wysokość 940 mm
Szerokość obudowy 480 mm
Szerokość całkowita 570 mm
Długość bez czopucha 770 mm
Długość całkowita 990 mm
Wymiary drzwi załadowczych - załadunek boczny 180x300 mm
Wymiary drzwi załadowczych - załadunek górny 160x300 mm
Wymiary komory załadowczej: wysokość x długość - załadunek boczny 520x180 mm
Wymiary komory załadowczej: wysokość x długość - załadunek górny 600x180 mm
Pojemność komory załadowczej - załadunek boczny 28 dm³
Pojemność komory załadowczej - załadunek górny 33 dm³
Wskazana temperatura robocza 60 - 80 °C
Wysokość do dolnej krawędzi czopucha 650 mm
Pojemność wodna kotła 55 dm³
Waga kotła ok.260 kg
Max.dop.ciśnienie robocze 1,5 bar
Max.temp.robocza 85 °C
Wymagany ciąg spalin 0,17-0,3 Pa
Min.przekrój komina / Wymiary czopucha 160x160 Ø180 mm
Min.wysokość komina 7 m

Schemat